Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień bez Samochodu

Data publikacji: 2018-09-17, Data modyfikacji: 2018-09-23
A A AWydrukDrukuj  
 
16-22 września 2018 r. – Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2018, jest to kampania promująca ekologiczne formy mobilność, takie jak transport zbiorowy, jazda na rowerze, ruch pieszy oraz transport multimodalny. Tematem tegorocznej edycji jest multimodalność, a jej hasłem przewodnim ,,Przesiadaj się i jedź”. Korzyści jakie płyną z idei zrównoważonego transportu to m.in. oszczędność pieniędzy i czasu, poprawa zdrowia, bezpieczeństwo na drogach oraz pozytywny wpływ na środowisko i poprawę jakości powietrza jak i rozwój przedsiębiorczości lokalnej. W 2018 r. punkt kulminacyjny przypada na 22 września 2018 r. i jest obchodzony jako „Dzień bez Samochodu”. Zachęcamy do czynnego udziału w kampanii!!!

Pełna treść wiadomości na: brody.pl/?p=5546
brody.pl, Źródło artykułu: brody.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat żarski - powiat w południowo-zachodniej części województwa lubuskiego z siedzibą w Żarach. W skład powiatu wchodzą gminy: Łęknica, Żary, Jasień, Lubsko, Brody, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Trzebiel i Tuplice, zajmując powierzchnię 1394 km2.

51% powierzchni powiatu żarskiego zajmują lasy czyniąc go tym samym jednym z najbardziej lesistych powiatów województwa lubuskiego. Ponad 35% powierzchni zajmują użytki rolne, przez co rolnictwo (obok przemysłu) stanowi podstawowy dział tutejszej gospodarki.

Na terenie powiatu żarskiego działają między innymi firmy: Kronopol, Relpol, Pol-Orsa, MK Kominy, Hart SM, Sekurit Saint Gobain, PKS SA, Probet-Dasag, Hydrobiel czy Spomasz.

Przez powiat przebiega droga o znaczeniu międzynarodowym: Wrocław–Forst–Berlin, oraz drogi krajowe: DK 12, DK 18 i DK 27.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola