Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Niepodległa dla wszystkich

Data publikacji: 2018-08-31, Data modyfikacji: 2018-09-03
A A AWydrukDrukuj  
 
           Szkoła Podstawowa im. Stefana Batorego w Brodach aktywnie włącza się do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Placówka otrzymała dofinansowanie Ministerstwa Edukacji Narodowej w konkursie „Godność, Wolność, Niepodległość”, który jest częścią Programu Wieloletniego „Niepodległa”.             Wszystkie wydarzenia i uroczystości będą doskonałą okazją do zintegrowania naszej lokalnej społeczności wokół tej wyjątkowej rocznicy. Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy, instytucje i organizacje pozarządowe do aktywnego uczestnictwa w obchodach stulecia odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. Szczególnie w okresie od początku września do końca listopada odbędzie się wiele imprez i uroczystości adresowanych do naszych rodzin, dzieci, młodzieży, i dorosłych, instytucji i organizacji pozarządowych. Będą to wydarzenia o charakterze kulturalnym, rekreacyjnym i sportowym. Uczniowie, a wśród nich także harcerze naszej szkoły, wraz z nauczycielami i partnerami projektu przeprowadzą wywiady ze świadkami historii, odwiedzą miejsca ważne dla procesu odzyskiwania naszej niepodległości w 1918 roku, zorganizują dla wszystkich mieszkańców wystawę, akademię i koncert. O wszystkim realizatorzy projektu będą informować na stronach internetowych szkoły (www.pspbrody.pl) i gminy (www.brody.pl) oraz na blogu i w lokalnych mediach.             Inauguracja projektu 3 września 2018 roku o godz. 9:00 podczas inauguracji roku szkolnego w brodzkiej szkole podstawowej.             Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do wspólnego świętowania 100-lecia niepodległości Polski.

Pełna treść wiadomości na: brody.pl/?p=5482
brody.pl, Źródło artykułu: brody.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat żarski - powiat w południowo-zachodniej części województwa lubuskiego z siedzibą w Żarach. W skład powiatu wchodzą gminy: Łęknica, Żary, Jasień, Lubsko, Brody, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Trzebiel i Tuplice, zajmując powierzchnię 1394 km2.

51% powierzchni powiatu żarskiego zajmują lasy czyniąc go tym samym jednym z najbardziej lesistych powiatów województwa lubuskiego. Ponad 35% powierzchni zajmują użytki rolne, przez co rolnictwo (obok przemysłu) stanowi podstawowy dział tutejszej gospodarki.

Na terenie powiatu żarskiego działają między innymi firmy: Kronopol, Relpol, Pol-Orsa, MK Kominy, Hart SM, Sekurit Saint Gobain, PKS SA, Probet-Dasag, Hydrobiel czy Spomasz.

Przez powiat przebiega droga o znaczeniu międzynarodowym: Wrocław–Forst–Berlin, oraz drogi krajowe: DK 12, DK 18 i DK 27.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola