Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sztafeta dla Niepodległej

Data publikacji: 2018-08-17, Data modyfikacji: 2018-08-22
A A AWydrukDrukuj  
 
15 sierpnia 2018 r. o godz. 14:00 w Gminie Brody wystartowała ,,Sztafeta dla Niepodległej”. Wydarzenie zorganizowane w związku z przypadającym na rok 2018, stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości oraz obchodami Święta Wojska Polskiego przypadającymi na ten dzień, odbyło się na terenie parku przypałacowego.  Gra terenowa, obejmowała klika punktów kontrolnych, na których zgłoszone wcześniej kilkuosobowe drużyny, pod czujnym okiem harcerzy, miały za zadanie m.in. wykazać się sprawnością fizyczną, wiedzą dot. Polski, jej historii czy przyrody (dzięki zaangażowaniu Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich)  oraz umiejętnościami pracy w zespole czy rozwiazywania zadań pod presją czasu. Drużyny, zgłoszone z poszczególnych sołectw, walczyły o puchar Wójta Gminy Brody – drużyną zwycięską została drużyna Sołectwa Brody. W kategorii drużyn pozasołeckich zwyciężyła drużyna Klubu Jeździeckiego Pałac Brody I. Szczególne wyróżnienie należy się również drużynie Koła Seniorów przy GBP, którym nie straszna była trasa i postawione przed nimi zadania. Każdy z uczestników biegu otrzymał medal okolicznościowy. W czasie pokonywania przez poszczególne drużyny kolejnych punktów kontrolnych, oczekujący mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach z zakresu pomocy przedmedycznej prowadzonych przez wykwalifikowanych strażaków OSP Brody, odwiedzenia stoisk informacyjnych Wojskowej Komendy Uzupełnień w Żaganiu, Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej z przedstawicielem Placówki z Tuplic oraz  zwiedzenia pojazdów OSP, SG i Policji. Na stoisku Gminnej Biblioteki Publicznej można było również włączyć się w akcję ,,Wyślij kartkę do Powstańca”, zapoznać się z ofertę książkową dot. Polski, na najmłodszych czekały także kolorowanki patriotyczne. Jedną z atrakcji była również przepyszna grochówka podawana z kuchni polowej. Dopełnieniem imprezy plenerowej były pieśni harcerskie w wykonaniu przedstawicieli Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP Hufca Żary. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie ,,Sztafety dla Niepodległej”.

Pełna treść wiadomości na: brody.pl/?p=5345
brody.pl, Źródło artykułu: brody.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat żarski - powiat w południowo-zachodniej części województwa lubuskiego z siedzibą w Żarach. W skład powiatu wchodzą gminy: Łęknica, Żary, Jasień, Lubsko, Brody, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Trzebiel i Tuplice, zajmując powierzchnię 1394 km2.

51% powierzchni powiatu żarskiego zajmują lasy czyniąc go tym samym jednym z najbardziej lesistych powiatów województwa lubuskiego. Ponad 35% powierzchni zajmują użytki rolne, przez co rolnictwo (obok przemysłu) stanowi podstawowy dział tutejszej gospodarki.

Na terenie powiatu żarskiego działają między innymi firmy: Kronopol, Relpol, Pol-Orsa, MK Kominy, Hart SM, Sekurit Saint Gobain, PKS SA, Probet-Dasag, Hydrobiel czy Spomasz.

Przez powiat przebiega droga o znaczeniu międzynarodowym: Wrocław–Forst–Berlin, oraz drogi krajowe: DK 12, DK 18 i DK 27.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola