Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wzorowa Gmina

Data publikacji: 2018-07-05, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 29.06.2016 r. w Zielonej Górze wręczone zostały nagrody Wzorowa Gmina. Tytułem tym nagrodzone zostały najlepsze samorządy Województwa Lubuskiego. W gronie laureatów znalazła się także Gmina Brody, która otrzymała Tytuł Lidera Współpracy Zagranicznej. W opinii Kapituły Konkursu na tytuł ten złożyło się wiele czynników, a zwłaszcza działania władz samorządowych zmierzających do zacieśnienia kontaktów pomiędzy narodami Polski i Niemiec, które łączy wspólna historia, zapisana wieloma wspaniałymi budowlami do dziś stojącymi na terenie gminy Brody. Wzorowo wykonano prace w ramach Projektu „Bez Granic”, który pozwolił przywrócić dawny blask zabytkowym ulicom. Tu wspomnieć tez należy o wymianie młodzieży, ta z Niemiec przyjeżdża do Brodów a uczniowie z gminy z przyjemnością uczestniczą w obozach organizowanych przez partnerów z zachodu.  Nagrodę w imieniu Pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak wręczył Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Sławomir Kotylak (Na zdjęciu  i filmie wspólnie z wójtem Ryszardem Kowalczuk) Potwierdzeniem przyznania Tytułu Wzorowa Gmina jest Certyfikat, na którym informacja o przynależności do grona najlepszych samorządów RP przedstawiona jest w 3 językach: Polskim, Niemieckim i Angielskim.

Pełna treść wiadomości na: brody.pl/?p=5148
brody.pl, Źródło artykułu: brody.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat żarski - powiat w południowo-zachodniej części województwa lubuskiego z siedzibą w Żarach. W skład powiatu wchodzą gminy: Łęknica, Żary, Jasień, Lubsko, Brody, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Trzebiel i Tuplice, zajmując powierzchnię 1394 km2.

51% powierzchni powiatu żarskiego zajmują lasy czyniąc go tym samym jednym z najbardziej lesistych powiatów województwa lubuskiego. Ponad 35% powierzchni zajmują użytki rolne, przez co rolnictwo (obok przemysłu) stanowi podstawowy dział tutejszej gospodarki.

Na terenie powiatu żarskiego działają między innymi firmy: Kronopol, Relpol, Pol-Orsa, MK Kominy, Hart SM, Sekurit Saint Gobain, PKS SA, Probet-Dasag, Hydrobiel czy Spomasz.

Przez powiat przebiega droga o znaczeniu międzynarodowym: Wrocław–Forst–Berlin, oraz drogi krajowe: DK 12, DK 18 i DK 27.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola