Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Żary Urbex - Willa |URBEX #63|

 
Subskrybuj: youtube.com/user/sietra Wejdź na FB: facebook.com/sietra.urbex Wizyta w opuszczonej Willi na Placu Inwalidów w Żarach. W wyprawie towarzyszyli mi: Alone Walker: youtube.com/user/SAMOTNYPODROZNIK oraz Marek Słodkowski z Urbex Polska: youtube.com/user/NaszaRzeczywistosc Willa została wybudowana w latach 30-tych siedemnastego wieku, przez Andreasa Hindenberga. Przed wojną była rezydencją fabrykanta Theodora Frenzla, który posiadał w mieście tkalnie lnu. Po wojnie, do lat 80-tych, służyła jako szkoła specjalna. Obecnie szkołę przeniesiono do budynku dobudowanego do tylnej ściany willi. Obecnie obiekt znajduje się w rękach prywatnych i popada w ruinę. Jak widać na filmie, willa jest w opłakanym stanie. Resztki podłóg gniją, schody mogą runąć w każdej chwili, ściany są całe spękane, a do tego widać ślady przebywania osób bezdomnych. Wejście do środka jest niebezpieczne, więc odradzam.

 


sietra
 
Data pliku video: 2014-08-23, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat żarski - powiat w południowo-zachodniej części województwa lubuskiego z siedzibą w Żarach. W skład powiatu wchodzą gminy: Łęknica, Żary, Jasień, Lubsko, Brody, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Trzebiel i Tuplice, zajmując powierzchnię 1394 km2.

51% powierzchni powiatu żarskiego zajmują lasy czyniąc go tym samym jednym z najbardziej lesistych powiatów województwa lubuskiego. Ponad 35% powierzchni zajmują użytki rolne, przez co rolnictwo (obok przemysłu) stanowi podstawowy dział tutejszej gospodarki.

Na terenie powiatu żarskiego działają między innymi firmy: Kronopol, Relpol, Pol-Orsa, MK Kominy, Hart SM, Sekurit Saint Gobain, PKS SA, Probet-Dasag, Hydrobiel czy Spomasz.

Przez powiat przebiega droga o znaczeniu międzynarodowym: Wrocław–Forst–Berlin, oraz drogi krajowe: DK 12, DK 18 i DK 27.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola