Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Żary Urbex - Zespół Zamkowo-Pałacowy

 
Subskrybuj: youtube.com/user/sietra Wejdź na FB: facebook.com/sietra.urbex Wizyta w zespole zamkowo-pałacowym w Żarach, w której towarzyszyli mi Alone Walker: youtube.com/user/SAMOTNYPODROZNIK oraz Marek Słodkowski: youtube.com/user/NaszaRzeczywistosc który udostępnił swój materiał do tego filmu, za co szczerze mu dziękuję :) Co do samego obiektu. Został wybudowany w XIII wieku. Zachodnie skrzydło (które zwiedziliśmy jako pierwsze) wraz z wieżą, zostały dobudowane w latach 1320-1329. Począwszy od 1824 r. zamek służył jako więzienie. W 1930 r. urządzono tutaj Muzeum Regionalne powiatu żarskiego, które funkcjonowało do 1945 r. kiedy to zamek uległ pożarowi. Do dziś położono jedynie nowy dach, który już zaczyna niszczeć. Muszę przyznać, że kompleks jest duży i prezentuje się (szczególnie z zewnątrz) atrakcyjnie. Niestety brak inwestycji sprawia, że jego stan z roku na rok się pogarsza. Jednak nawet mimo to, warto tam zajrzeć. Chociażby dla samego widoku z wieży :) Decydując się na wejście, należy uważać, gdyż obiekt jest pod ochroną. Muzyka: In The Next Life - Gothic Storm

 


sietra
 
Data pliku video: 2014-09-05, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat żarski - powiat w południowo-zachodniej części województwa lubuskiego z siedzibą w Żarach. W skład powiatu wchodzą gminy: Łęknica, Żary, Jasień, Lubsko, Brody, Lipinki Łużyckie, Przewóz, Trzebiel i Tuplice, zajmując powierzchnię 1394 km2.

51% powierzchni powiatu żarskiego zajmują lasy czyniąc go tym samym jednym z najbardziej lesistych powiatów województwa lubuskiego. Ponad 35% powierzchni zajmują użytki rolne, przez co rolnictwo (obok przemysłu) stanowi podstawowy dział tutejszej gospodarki.

Na terenie powiatu żarskiego działają między innymi firmy: Kronopol, Relpol, Pol-Orsa, MK Kominy, Hart SM, Sekurit Saint Gobain, PKS SA, Probet-Dasag, Hydrobiel czy Spomasz.

Przez powiat przebiega droga o znaczeniu międzynarodowym: Wrocław–Forst–Berlin, oraz drogi krajowe: DK 12, DK 18 i DK 27.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola